Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umění Války - Okupace

  

Chcete-li okupovat cizí město, musíte splnit následující podmínky:
  • Potřebujete výzkum Guvernér z Oblasti Výzkumu - Armáda.
  • Váš palác musí být o jednu úroveň vyšší než je počet už okupovaných měst.
Potom můžete na mapě ostrova zvolit u cizího města příkaz Okupovat město. Tato mise není omezena dobou trvání - vaše jednotky tam zůstanou navěky, pokud je neodvoláte zpátky nebo není vaše armáda poražena. Nezapomeňte ale, že za tyto jednotky platíte dvojnásobnou údržbu.
Tip: Každá předsunutá základna a každé obsazené město má svůj vlastní účet akčních bodů s minimálním počtem 1. Za každých 4 úrovní města získáte navíc jeden akční bod.

  

Do vámi okupovaného města může člen vaší aliance a i vy sami umístit další jednotky a lodě. Odtud potom můžete provádět další akce, obzvláště drancování a blokády.
Z vámi okupovaného města můžete obsadit další města, pokud jsou splněny příslušné podmínky. Viz výše.
Okupant nemůže okupované město drancovat; jeho vlastní jednotky brání město proti útokům.

  

Okupovaný hráč nemůže během okupace zahájit z města žádné vojenské akce - výjimkou je vyvolání vzpoury proti okupantovi. Získá 10% zboží, když se armáda okupanta vrátí z drancování. Zbývající zboží pokračuje v cestě do domovského města okupanta, rabující armáda zůstává v obsazeném městě.
Najímání jednotek a válečných lodí stojí obyvatele města během okupace o 100% víc.
Tip: Pokud není při návratu armády město už okupované, je armáda rozptýlena. Naložené suroviny zůstanou v tomto městě. Pokud nemůžou být nadrancované suroviny kvůli blokádě poslány dál, zůstanou také v tomto městě; drancovací armáda je opět umístěna. Pro okupanta je také důležité, aby si udržel kontrolu jak nad městem tak i přístavem.
Jednotky a lodě, umístěné v okupovaném městě, můžete kdykoliv odvolat zpátky. Předtím je možné si vybrat za domovské město jedno z vašich vlastních měst.
Tip: V paláci můžete kdykoliv najít přehled aktuálně okupovaných měst. Zde také můžete okupaci oficiálně ukončit. Okupace taktéž končí, pokud je město osvobozeno.
Okupaci poznáte v okupovaném městě také na přehledu města.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář